Wielki Finał - Wielkie Emocje - Wielkie Gwiazdy na Turnieju Akademii !

Wielki Finał, Wielkie Emocje, Wielkie Gwiazdy na turnieju AMP GOOL

o Puchar Prezesa SKOK Wołomin !

25 stycznia 2014 r. w  Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 w Stanisławowie Pierwszym  odbył się największy turniej halowy w historii Akademii Młodego Piłkarza GOOL. Pierwszym etapem turnieju były rozgrywki Grupy Wschodniej, które zostały rozegrane w Wyszkowie tydzień wcześniej. Wyłonieni zwycięscy rywalizowali w rozgrywkach finałowych z Grupą Zachodnią o miano najlepszej drużyny halowej AMP GOOL.

Łącznie aż  450 zawodników Akademii wzięło udział w obu turniejach, walcząc o Puchar Prezesa SKOK Wołomin. Rozegrano w sumie ponad 200 spotkań, a trybuny na  hal sportowych niemal pękały w szwach. Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci rywalizowały  w kliku kategoriach wiekowych - żaczki (4-6 lat), orliki (7-9) i Dream Team (10+). Natomiast Rodzice mieli okazję wykazać się swoim zagrzewającym do boju dopingiem i bogatym repertuarem przyśpiewek o swoich Akademiach w konkursie „Kibicowska Paka”. Były transparenty, trąbki, bębny i syreny strażackie – najgłośniejszą i najlepiej zorganizowaną grupą kibiców okazali się rodzice z Sadownego, którzy  na tę okazję przygotowali specjalne koszulki! Zarówno wszystkim uczestnikom, jak i rodzicom należą się ogromne brawa za zaangażowanie i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Rywalizację sportową podsumował także Krzysztof Gawara – Dyrektor ds. szkolenia AMP GOOL „Najważniejsze jest, że wszystkie dzieci mogły przystąpić do rywalizacji. Zarówno w Grupie Wschodniej, jak i Zachodniej widzimy potencjał w tych młodych zawodnikach, to dobrze rokuje na przyszłość. Jestem pewien, że niejeden wychowanek Akademii zrobi większą karierę niż ja. Gratuluje wszystkim drużynom i zwycięzcom kategorii indywidualnych” -  powiedział były zawodnik i trener Legii Warszawa.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami ufundowanymi przez SKOK Wołomin. Nad turniejem patronował Wójt Gminy Nieporęt, który powierzył nam tak znakomity obiekt sportowy. „Najbardziej cieszy mnie to, że potrafimy zapełnić trybuny hali dziećmi, rodzicami i kibicami a widok naszego zawodnika, który zasypia po turnieju z medalem w ręku jest bezcenny” – komentuje organizator Turnieju Jakub Szcześniak z AMP GOOL.

Na imprezie pojawiły się także wielkie sławy polskiej piłki nożnej - Jakub Rzeźniczak – aktualny reprezentant piłkarskiej kadry Polski oraz Michał Żewłakow – wybitny reprezentant, aktualny Dyrektor ds. skautingu Legii Warszawa, którzy bacznie obserwowali rozgrywki wychowanków AMP GOOL. Zawodnicy turnieju mogli otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gośćmi. „To dla nas bardzo ważne, że dostrzegają i doceniają nas ci, którzy osiągnęli w sporcie tak wiele i mogą zaszczepić  pasję do piłki wśród młodych piłkarzy AMP GOOL” – mówi Jakub Szcześniak.

 

Organizatorzy zadbali o to, by nie brakowało emocji. Specjalnie na tę okazję przygotowano także loterię, której nagrody stanowiły nie lada gratkę dla wielbicieli piłki nożnej – wygrać można było koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego autografem oraz zdjęcie, a także koszulkę Reprezentacji Polski z podpisem  Jakuba Rzeźniczaka.

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i trenerom za bycie z AMP w tym dniu.  Podziękowania należą się także parterom i sponsorom Akademii Panu Mariuszowi Gaździe – Prezesowi SKOK Wołomin – sponsorowi generalnemu AMP GOOL – za całoroczną pomoc i fantastyczne nagrody w postaci medali i pucharów, Panu Wójtowi Gminy Nieporęt -  Sławomirowi Mazurowi, za to, że mogliśmy gościć na tak wspaniałym obiekcie oraz  Telewizji Polskiej TVR i Tuba Wyszkowa za relację z naszej imprezy ! – podsumowuje Jakub Szcześniak.

Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec piłkarskich emocji.  Już w czerwcu odbędzie się Wielka Rywalizacja Miast,  tym razem na zielonej murawie.

Klasyfikacja:

ŻAKI 3 zespoły grające systemem każdy z każdym.

 

Klasyfikacja końcowa (grupa Zachód):

1 - AMP Kobyłka

2 - AMP Wołomin

3 - AMP Stanisławów Pierwszy

Klasyfikacja końcowa (grupa Zachód i Wschód) AMP GOOL:

1 - AMP Wyszków

2 - AMP Wołomin

3 - AMP Kobyłka

4 - AMP Łochów

5 - AMP Stanisławów Pierwszy

ŻAKI STARSZE

Klasyfikacja końcowa:

1- AMP Ostrówek

2- AMP Duczki

Najmłodszy Zawodnik: Gontarek Piotr (AMP Stanisławów Pierwszy)

Najlepszy Strzelec: Borowy Paweł (AMP Wołomin)

Najlepszy Bramkarz: Rak Karol (AMP Ostrówek)

Najlepszy Zawodnik: Boroń Wiktor (AMP Wyszków)

Najlepsza Zawodniczka: Kowalska Zuzanna (AMP Ostrówek)

ORLIKI – 9 drużyn grających w 2 grupach (A- 5 drużyn, B- 4 drużyny), drużyny zajmujące w grupach odpowiadające sobie miejsca grały o ostateczne lokaty w turnieju (drużyny 4 i 5 z gr. A i 4 z gr. B grały każdy z każdym o m-ca 7-9).


Klasyfikacja końcowa (grupa Zachód):

1 - AMP Kobyłka

2 - AMP Zielonka

3 - AMP Stanisławów Pierwszy 1

4 - AMP Ostrów Mazowiecka

5 - AMP Ostrówek

6 - AMP Stanisławów Pierwszy 2

7 - AMP Duczki

7 - AMP Tłuszcz

8 - AMP Wołomin

Klasyfikacja końcowa (Grupa Zachód i Wschód) AMP GOOL:

1 - AMP Kosów Lacki

2 - AMP Kobyłka

1 - AMP Sadowne

2 - AMP Zielonka

Najlepszy Strzelec: Kołtun Krystian (AMP Kobyłka)

Najlepszy Bramkarz: Gostoł Szymon (AMP Kobyłka)

Najlepszy Zawodnik: Nakonieczny Igor (AMP Zielonka)

Najlepsza Zawodniczka: Więckiewicz Maria (AMP Duczki)

DREAM TEAM – (Wschód i Zachód)

Klasyfikacja końcowa (Wschód i Zachód) AMP GOOL:

1 - AMP Ostrówek

2 - AMP Stare Bosewo

3 - AMP Wyszków

4 - AMP Małkinia Górna

Najlepszy Bramkarz: Fijałkowski Radosław (AMP Stare Bosewo)

Najlepszy zawodnik: Gronek Przemysław (AMP Ostrówek)

Najlepszy Strzelec Wielkiego Turnieju Noworocznego AMP GOOL 2014 : Mostowiec Mateusz (AMP Kosów Lacki)

Premier Sport na facebooku | 

Partnerzy:

arWAY - poligrafia, druk, fotografia, strony internetowe

Premier Sport