Zdrowa stopa


W trosce o prawidłową postawę dzieci w przedszkolach objętych programem Premier Sport nasza firma nawiązała współpracę z firmą MDH Profilaktyka pragnąc zaoferować Państwu, rodzicom i ich pociechom „Dzień Zdrowej Stopy”.

Wprowadzając program „Dzień Zdrowej Stopy” będziemy wykonywać w przedszkolu bezpłatne badania stóp dwa razy w roku „szkolnym” – na początku i na końcu tak by mieć możliwość monitorowania, korektywy i porównania wyników.

A tak to jest w praktyce…
Podczas „Dnia Zdrowej Stopy” w Przedszkolu organizowany jest dzień prozdrowotny – w zależności od możliwości organizacyjnych i ustaleń z Przedszkolem może to być istny piknik zdrowotny – z obecnością rodziców (można to połączyć z dniem otwartym dla rodziców- zebraniem, z doświadczenia wnioskujemy, że stanowi to wygodną formę dla przedszkoli).

Podczas pikniku organizowane są dla dzieci konkursy i zabawy z nagrodami, odbędzie się również „pogadanka” rodziców z fizjoterapeutą. Poruszane będą tematy odnośnie prawidłowego rozwoju dziecka, wad postawy, diagnostyki, profilaktyki, monitoringu i leczenia (…) – tak by podnieść świadomość rodziców odnośnie postawy dziecka, co rokuje na jego dalsze życie i osiągnięcia zarówno w nauce, sporcie – codziennym życiu. Cała kwestia organizacyjna podlega indywidualnym ustaleniom z danym Przedszkolem.

Badania stóp dzieci wykonywane są przez przedstawiciela Firmy MDH Profilaktyka, pod kontem wczesnego wykrycia wad stóp i szybkiej ich korekcji. Badania wykonywane są na urządzeniach - podoskopie i podografie. Dzięki nim otrzymujemy rzeczywisty obraz stopy naszego dziecka, prawidłowy lub z wadami. Podczas badania fizjoterapeuta w ciekawy sposób opisuje dziecku badanie a tak, że rozmawia z rodzicem.

Po badaniu rodzic otrzymuje odcisk stopy swojego dziecka, fachową poradę z pełną informacją postępowania i zaleceniami, co do profilaktyki oraz zestaw ćwiczeń. Z odciskiem stopy rodzic może zgłosić się na konsultację do ortopedy jak również porównać zmiany, po wprowadzeniu ćwiczeń, gimnastyki korekcyjnej czy zastosowaniu obuwia profilaktycznego i wkładek korekcyjnych z odciskiem zrobionym podczas badań wykonywanych w przedszkolu pod koniec roku.

Najlepszy wiek na badanie obejmuje właśnie wiek małego przedszkolaka od 3 do 5 lat, możemy więc wspólnie pomóc w tych pierwszych zdrowych krokach – a te są najważniejsze.

Aktywny przedszkolak

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Premier Sport na facebooku | 

arWAY - poligrafia, druk, fotografia, strony internetowe

Premier Sport